Доминацията на Чой, Драганов и Христов в НШ по мотоциклетиъм на писта продължава

Доминацията на Мартин Чой, Павел Драганов и Пламен Христов в Републиканския шампионат на писта продължи и след 4 кръга, като тримата спечелиха всеки един старт от началото на сезона до момента Bulgarian Motorcycle Federation. В състезанието на летищен комплекс “Долна Митрополия” край Плевен, което този уикенд се проведе в памет на Димитър Калчев, участваха 100 състезатели от 20 клуба, както и представители на Франция, Русия и Турция.

В Superbike Мартин Чой от МСК “Еко БМВ Моторад МС77” с БМВ поведе още в първата обиколка и до края на състезанието не допусна изненади. Втори е Иван Грозев от ПСК “Хела Мотор спорт” също с БМВ, а трети завърши Милен Георгиев от МСК “СБ Мото рейсинг тийм” с “Yamaha”.

В клас SP 125 отново Пламен Христов с “Aprilia” от МСК “Плевен” не остави шанс съотборниците си Боян Петров и Димитър Христов със същите мотоциклети и е начело във временното класиране с пълен актив от точки.

При по-мощните мотоциклети – в SSP 300 втори успех постигна Арес Бенджик от Турция с “Yamaha”, а след него финишираха Жулиета Апостолова от ПСК “Хела Мотор Спорт” с “Kawasaki” и Геновева Кънева от МК “Боляри”с “Yamaha”.

Павел Драганов от ПСК “Хела Мотор Спорт” с “Honda”, Михаил Иванов от “Еко Рейсинг БМВ Моторад България” с “Honda” и Асен Лилов от “Еко Рейсинг БМВ Моторад България” също с “Honda” повториха класирането от съботния ден в F 600.

Втори успех през уикенда и трети за сезона записа Валентин Георгиев от МСК “Камикадзе Рейсинг Тийм” със “Suzuki” в клас F 1000, който изпревари Велислав Марков от “НСА Моторспорт” с “Kawasaki” и Цветелин Пенчев от МСК “Камикадзе Рейсинг Тийм” с”Yamaha”.

В клас Supersport 600 Александър Тодоров от “АИТ Рейсинг тийм” със “Suzuki” кара по-бързо от Пламен Петров от “Хела Мотор спорт” с “Yamaha” и другия състезател на “АИТ Рейсинг тийм” Васил Кичуков с “Yamaha”.

В стартовете от Европейския шампионат по Супермото в класовете SM Junior 65 и 85 титлите са за състезатели от Франция и Русия. При 65-кубиковите най-бърза по трасето беше Елена Петришина от Русия с “Husqvarna”, следвана от своя сънародник Алексей Гуядинов с “Husqvarna” и Божидар Иванов от СК “Киппен МХ Рейсинг тийм” с “Kawasaki”. При 85-кубиковите пръв финишира Джани Каторк от Франция с КТМ, който изпревари нашите Живко Иванов от “Елхово Рейсинг клуб” с КТМ и Никола Досев от “НСА Моторспорт” с КТМ.

В SM Open над всички отново беше Майкъл Иванов от “АИТ Рейсинг тийм”с “Husqvarna”, а след него се наредиха Александър Лятишев от Русия с “Honda” и Веселин Иванов от МСК “Плевен” също с “Honda”.

В клас S3 победата е за Радостин Михайлов от СК “Киппен МХ Рейсинг тийм” с КТМ, а в Senior – за Александър Лятишев от Русия с “Honda”.

Класиране в 4-ия кръг от РШ писта:

SP 125

1. Пламен Христов – МСК “Плевен” – “Априлия”

2. Боян Петров – МСК “Плевен” – “Априлия”

3. Димитър Христов – МСК “Плевен” – “Априлия”

SP 300

1. Арес Бенджик – Турция – “Ямаха”

2. Жулиета Апостолова – ПСК “Хела Мотор Спорт” – “Кавазаки”

3. Геновева Кънева – МК “Боляри” – “Ямаха”

F 600

1. Павел Драганов – ПСК “Хела Мотор Спорт” – “Хонда”

2. Михаил Иванов – “Еко Рейсинг БМВ Моторад България Тийм” – “Хонда”

3. Асен Лилов – “Еко Рейсинг БМВ Моторад България Тийм” – “Хонда”

F 1000

1. Валентин Георгиев – МСК “Камикадзе Рейсинг Тийм” – “Сузуки”

2. Велислав Марков – “НСА Моторспорт” – “Кавазаки”

3. Цветелин Пенчев – МСК “Камикадзе Рейсинг Тийм” – “Ямаха”

Superbike

1. Мартин Чой – МСК “Еко БМВ Моторад МС77” – БМВ

2. Иван Грозев – ПСК “Хела Мотор Спорт” – БМВ

3. Милен Георгиев – МСК “СБ Мото Рейсинг тийм” – “Ямаха”

Supersport 600

1. Александър Тодоров – “АИТ Рейсинг Тийм” – “Сузуки”

2. Пламен Петров – ПСК “Хела Мотор Спорт” – “Ямаха”

3. Васил Кичуков – “АИТ Рейсинг Тийм” – “Ямаха”

Класиране в ЕШ СуперМото:

SM Junior 65

1. Елена Петришина – Русия – “Husqvarna”

2. Алексей Гуядинов – Русия – “Husqvarna”

3. Божидар Иванов – СК “Киппен МХ Рейсинг тийм” – “Kawasaki”

SM Junior 85

1. Джани Каторк – Франция – КТМ

2. Живко Иванов – “Елхово Рейсинг клуб” – КТМ

3. Никола Досев – “НСА Моторспорт” – КТМ

SM Open

1. Майкъл Иванов – “АИТ Рейсинг тийм” – “Husqvarna”

2. Александър Лятишев – Русия – “Honda”

3. Веселин Иванов – МСК “Плевен” – “Honda”

S3

1. Радостин Михайлов – “Киппен МХ Рейсинг тийм” – КТМ

2. Иван Мошин – Русия – КТМ

3. Арес Бенджик – Турция – КТМ

Senior

1. Александър Лятишев – Русия – “Honda”

2. Владислав Димитров – СК “Тийм гис” – КТМ

3. Бисер Асенов – “НСА Моторспорт” – “Kawasaki”