Адриен Ван Беверен завърши подготовката за рали Дакар с поредната победа на Хаил Баха

Адриен Ван Беверен от екипа на Monster Energy Yamaha Rally спечели второто състезание Хаил Баха. Това бе последното му участие в състезание преди рали Дакар през 2021 година.

Участието се оказа изключително продуктивно за Ван Беверен по предизвикателния терен и техническата навигация. Така това състезание даде последен шанс на пилота да финализира настройките на своят Yamaha WR450F Rally  преди старта на рали Дакар през януари 2021 г.

Със състезателен формат, подобен на първия Хаил Баха, второто издание отново се състои от два етапа, с малко по-късо общо разстояние от 491 км. В първия ден Ван Беверен бързо използва своите навигационни умения. Със трасето в пясъчните дюни, заобикалящи град Бакаа, той точно се ориентира през всеки контролен пункт. Завърши деня с 31 минути преднина.

Вторият етап осигури на Адриен много различни условия в пустинята. Изправен пред най-скалистата фаза на ралито, беше сериозно предизвикателство за французина да се придвижва през бавни технически секции на борда на Yamaha WR450F Rally.

Така Ван Беверен стигна до финала с 53:05 минути преднина пред Мишал Алгюнем с КТМ. Трети стана Анас Ал Рухаяни с КТМ на 53:15. Четвъртият – Конрад Дамбровски съко с КТМ бе на 1.0940.