Юен води при мотоциклетите, а Пиер при ATV-ата на Balkan Offroad Rallye Юен води при мотоциклетите, а Пиер при ATV-ата на Balkan Offroad Rallye

Холандецът Роналд Схолдерман (Toyota) спечели етап 2 на Balkan Offroad Rallye и продължава да е начело при крос-кънтри автомобилите, след изтощителната маратонска отсечка от Албена до Приморско, с над 350 състезателни километри от общо 463. Втори за деня, само с 18 сек. изоставане бе миналогодишният победител Франк Стенски (Mercedes). Топ 3 и за етапа, и за генералното класиране допълни Десислав Славчев (Mercedes), който за момента брани честта на България при кандидатите за победа.

В класа на SSV бъгитата, етапната победа взе навигираният от българина Ивайло Николов гръцки пилот Николаос Папанастасис (Can Am). В генералното класиране начело продължава да е победителят от Balkan Offroad Rallye 2016 Тиери Жером от Белгия с Can Am. При мотоциклетите, след нова етапна победа, водач в генералното продължава да е австриецът Беат Юен (КТМ), а при ATV-четириколките, по същата схема начело е швейцарецът Жан Пиер (Can AM).

ADA_5467

При камионите, холандецът Леон Де Вит с Mercedes бе най-бърз в отсечката и оглави генералното класиране. В екстремния клас води миналогодишния шампион Франк Дорел с Land Rover.

Що се отнася до останалите български екипажи, при тях нещата не се развиха особено добре. Миналогодишният сребърен медалист Дончо Цанев (бъги Suzuki) успя да спука три гуми в маратонския етап, което му костваше половинчасово забавяне в класирането и в крайна сметка, казанлъшкият пилот завърши 6-и. Станислав Стоянов (Nissan) се класира на 8-о място, а Свилен Максимов (Jeep) – 16-и. Денят бе особено тежък за Константин Чолаков, който след перфектно каране първия ден, имаше сериозни проблеми със своята Toyota, които му костваха над 3 часа пасив. Ветеранът Петър Минчев пък, приключи участието си още преди старта на маратонския етап, заради непоправима повреда на своето Mitsubishi.

Третият етап на Balkan Offroad Rallye отвежда участниците в Странджа, като ще е значително по-къс – 220 километра, от които 140 състезателни. Към кервана на офроуд надпреварата се присъединява второто издание на макадамовото състезание за исторически автомобили Balkan Classic Rallye, а денят е отреден за шейкдаун преди официалния старт на 19 септември.