WorldSSP: Победа на Каркасуло в Мизано WorldSSP: Победа на Каркасуло в Мизано
Федерико Каркасуло (GRT Yamaha) спечели състезанието в клас суперспорт Ривиера ди Римини на пистата Мизано. Надпреварата в WorldSSP задоволи местните фенове, тъй като втори... WorldSSP: Победа на Каркасуло в Мизано

Федерико Каркасуло (GRT Yamaha) спечели състезанието в клас суперспорт Ривиера ди Римини на пистата Мизано. Надпреварата в WorldSSP задоволи местните фенове, тъй като втори стана друг италианец – Рафаеле де Роса (MV Agusta Reparto Corse by Vamag), за когото това бе най-доброто класиране за сезона, а подиума оформи лидера в шампионата Сандро Кортезе (Kallio Racing).

Колоната поведе Жул Клузел (NRT), който изпревари стартиралия от първа позиция Каркасуло. След него Ранди Круменахер (BARDAHL Evan Bros) и Кортезе потънаха назад – съответно 6-и и 8-и. След това на 4-ата обиколка Клузел сбърка, което даде шанс на Каркасуло и Де Роса. Шампионът Лукас Махиас (GRT Yamaha) катастрофира.

След това във втората половина на надпреварата Каркасуло, Де Роса и Кортезе оформиха тройката в челото. Де Расо взе у дома си най-добрият резултат като пилот в WorldSSP и 5-и пореден подиум, а с 3-ото си място Кортезе поведе в шампионата с 5 т. пред Клузел, който финишира 4-и.

Клуменахер стана 5-и, следван от Антъни Уест (EAB antwest Racing), който е печелил преди в Мизано. Седми стана Кайл Смит (CIA Landlord Insurance Honda), а топ 10 оформиха Лоренцо Габелини (G.A.S. Racing), който за първи път завършва в точките в WorldSSP, Хикари Окубо (Kawasaki Puccetti Racing) и Айртон Бадовини (MV Agusta Reparto Corse by Vamag).