Оспорвани битки на мотокроса в Благоевград Оспорвани битки на мотокроса в Благоевград

На трасето „Зелен дол”, Благоевград завърши поредния кръг от Републиканския ни шампионат по мотокрос. Над 5000 човека публика дойдоха в неделния ден, за да наблюдават надпреварите във всички класове. Стартираха 92 пилоти от България, Гърция, Македония и Румъния караха, а заради сериозна повреда в събота на напоителната система, всички квалификации и маншове бяха днес.

В клас МХ 65 двойна победа записа Мирослав Димитров (Марица рейсинг) с КТМ и взе 50 точки. До него на подиума след две втори места се нареди представителят на домакините Мартин Замфиров (Еър макс рейсинг) с Kawasaki – 44 т., а трети стана Тихомир Йорданов (МСК Девня, Марционопол) с КТМ – 38 т.

При МХ 85 първите трима завършиха един след друг и в двата манша. Виктор Бориславов (Мотоспорт Варна) с КТМ – 50 т. беше над всички с карането си, Християн Георгиев (НСА Моторспорт) с КТМ – 44 т. остана след него, а Живко Богданов (МХ Мото) с КТМ – 40 т. финишира на третото място.

Майкъл Иванов (НСА Моторспорт) с КТМ – 50 т. се представи отново по блестящ начин и си осигури шампионската титла, като завърши двата манша с аванс от по една минута пред Хакан Халми (МСК Севлиево) с КТМ – 44 т. и Алекс Димитров (Мотоспорт Варна) с КТМ – 40 т.

Битката в МХ1 беше спечелена от Янис Туразидис (Гърция) с Yamaha – 50 т., а след него и в двата старта останаха Адриан Радуца (Румъния) с Yamaha, 44 т. и Тони Цветков (Панчо рейсинг) с Yamaha – 40 т.

В най-многолюдния клас МХ стартираха 35 пилоти. Над всички се отличи Мартин Тодоров (Еър макс рейсинг) с Yamaha – 50 т. Мартин спечели на домашното си трасе и стана шампион кръг преди края на шампионата, като има пълен актив от точки. Втори стана Григор Царев (Джей Ар Си рейсинг) с КТМ, 42 т., а Кадир Масар (Велман моторспорт) със Suzuki –  36 т. стана 3-и. Последният кръг за сезона по мотокрос у нас ще бъде на 27 и 28 октомври на мотополигона в Айтос.