Националният мотокрос стартира в Севлиево Националният мотокрос стартира в Севлиево

Къде – естествено в Севлиево, на мотополигон “Горна Росица”. В първия кръг участваха близо 10 кросисти в отделните класове.В най-малкия клас – клас 65 куб. см първи стана Хакам Халми (МСК Севлиево), а след него бяха Христо Сулиос и Харли Горов.Далеч по-оспорвано бе в по-горния клас – 85 куб. см, където битката бе между европейския шампион при 65-кубиковите за 2009 г. Иван Петров и Майкъл Иванов. Иван само преди седмица свали гипса от счупената си ръка и това може би се оказа причина да загуби състезанието от Иванов. За Петров остана второто място, а трети стана Станимир Илиев.Николай Куманов от екипа на Литекс Ловеч Мотоспорт спечели и двата манша в МХ1. Второто място бе за Николай Йовчев, който е дебютант в този клас. Трети стана Петър Пенев с 38 точки. Толкова събра и Добромир Добрев, но имаше по слаб втори манш и остана четвърти. Първото място в клас МХ2 бе също за пилот на ловешкия клуб – Тодор Тотев, който записа трето и първо място в двата манша. Негови подгласници станаха Георги Гочев от варненския клуб Crazy Fox и Янко Ташев – и двамата с по 44 т.Камен Георгиев от Несебър мото започна сезона с победа в клас МХ3, като събра 47 т. Също толкова има и Петър Варошкин, но остана втори, а трети бе Николай Ангелов – с 38 т.В клас АТV първи стана Николен Кушев от Макея мотоспорт, второто място спечели Георги Гочев, а трети остана Десислав Цеков