MotoGP: Зарко най-бърз на тестовете на Херес MotoGP: Зарко най-бърз на тестовете на Херес

След драматичното състезание на испанската писта Херес – първи старт в Европа от новия шампионат, пилотите останаха да направят и тестове на своите машини. На Circuito de Jerez-Angel Nieto в официалните тестове участваха девет отбора. Отсъстваха Ducati Team, Suzuki Ecstar и Aprilia Racing Team Gresini. На тестовете бе тествана нова задна гума Michelin. В края на тестовете най-добро време вчера постигна Йохан Зарко (Monster Yamaha Tech 3).

Французинът, който бе втори в състезанието постигна 1:37.730 от общо изминати 63 обиколки. Съотборникът му Хафис Сиахрин не прави тестове тъй като претъпя инцидент с велосипед преди старта на Херес. Другите пилоти с машини Yamaha – Валентино Роси и Маверик Винялес нямаха нещо ново да тестват, но се концентрираха върху проблемите, които имаха по време на състезателни уикенд. Роси бе 10-и, а Винялес – 4-и, като общо направиха над 120 обиколки.

Междувременно мотоциклет Honda бе вторият най-бърз мотоциклет, не каран от Кал Кръчлоу (LCR Honda Castrol), който бе само на 2 десети – 0,217 сек. след Зарко. Трети след двамата бе Дани Педроса (Repsol Honda), който направи повече от 70 обиколки въпреки счупената си китка. Той остана на 0,250 сек. след Зарко. Съотборникът на Дани – победителят от състезанието на Херес Марк Маркес стана 5-и, който пробва няколко различни аеродинамични решения и обтекатели, като работи по настройките и електрониката.

Най-бързият новак – Франко Морбидели (EG 0,0 Marc VDS) стана 6-и със своя Honda RC213V и направи 66 обиколки. Тата той затвърди доброто впечатление и спешния си дебют във висшия клас. Съотборникът му  Том Люти катастрофира, но е ОК, а се класира на 15-о място. Друг новак – Такаки Накагами (LCR Honda Idemitsu),  стана 8-и.

Най-бърз с машина от Борго Панигале бе Тито Рабат (Reale Avintia Racing), който стана 7-и със своят Ducati, като направи най-много обиколки – близо 90, докато съотборникът му и новак Ксавие Симеон бе 16-и. Джак Милър (Alma Pramac Racing) е 9-и с 38 обиколки. Алваро Баутиста кара за Angel Nieto Team и стана 13-и след като използва две различни настройки.