MotoGP: Лоренсо надви Маркес на Ред Бул Ринг MotoGP: Лоренсо надви Маркес на Ред Бул Ринг
Хорхе Лоренсо с Ducati триумфира в Гран при на Австрия след здрава битка с Марк Маркес. Пилотът на Respol Honda завърши 2-и, с което... MotoGP: Лоренсо надви Маркес на Ред Бул Ринг

Хорхе Лоренсо с Ducati триумфира в Гран при на Австрия след здрава битка с Марк Маркес. Пилотът на Respol Honda завърши 2-и, с което увеличи преднината си в генералното класиране на 59 точки пред Валентино Роси, който финишира 6-и след старт от едва 14-а позиция. Местата на подиума на пистата Ред Бул Ринг допълни Андреа Довициозо с Ducati.

На старта поведе Довициозо, следван от Маркес и Лоренсо. В завой 3 Марк опита агресивна атака и изпревари Дови, но в битката двамата се забавиха на ускорението към 4-и и бяха задминати от Хорхе. 4-и бе Кал Кръчлоу (LCR Honda), следван от Алекс Ринс и Данило Петручи.

Във 2-ата обиколка Маркес се справи с Лоренсо и поведе. Роси пък се придвижи от 14-а до 9-а позиция. Първите трима бързо се откъснаха напред, а Маркес от своя страна взе 1 сек аванс пред Лоренсо. Последният бе малко по-бавен от Дови, но не пускаше съотборника си напред.

Двамата пилоти на Ducati обаче настигнаха Марк. 10 обиколки пред финала Хорхе дори го изпревари за 2 завоя, но Маркес си върна позицията. В следващия тур обаче атаката на Хорхе му осигури твърдо лидерството. Двамата междувременно се откъснаха пред Довициозо.

3 обиколки преди края Марк се възползва от грешка на Хорхе на завой 3 и поведе, но след 2 завоя с агресивна атака пилотът на Ducati отново бе начело. Маркес обаче пак поведе, но на старт-финала в началото на последната обиколка Лоренсо отново излезе начело, използвайки по-високата скорост на своята машина.

Във финалния тур Марк опита нова атака на 3-и завой, но Лоренсо излезе по-добре от завоя от външната страна. До края на обиколката Хорхе имаше достатъчно скорост, за да не позволи атака на Маркес. Довициозо завърши 3-и, следван от Кръчлоу, Петручи и Роси. Доктора в края удържа Дани Педроса с другия мотор на Repsol Honda.