MotoGP: Девет старта, четирима лидери, петима победители MotoGP: Девет старта, четирима лидери, петима победители

Отново сме свидетели на един невероятен сезон в MotoGP. Всеки уикенд от шампионата за 2017 г.  – от Катар до Германия, влиза в историята. От 9 старта има четирима лидери в класирането и петима победители. Нещо повече – първите 4-ма в класирането са в 10 т., а първите пет – в 26 т. След лятната пауза, предстоят още 9 състезания и все още е пълно с неизвестни, като никой не знае какво ще се случи до последния кръг във Валенсия.

rossi

Никога досега битката за върха не е била толкова оспорвана – водещите четирима пилоти са в 10 т. след 9 състезания. Всеки от четиримата – Марк Маркес (Repsol Honda), Маверик Винялес (Movistar Yamaha MotoGP), Андреа Довициозо (Ducati Team) и Валентино Роси (Movistar Yamaha MotoGP) е бил лидер в шампионата и е в топ 4, като победата на Маркес в Германия го изстреля на върха в класирането като лидер №4, с една от трите различни машини на върха на таблицата. Дани Педроса (Repsol Honda) също е доста близо до челото – само на 26 т., като това влиза в историята на Гран При.

dovi

Тайната на невероятния сезон досега не е само класирането на шампионата, но и карането „колело до колело“ в състезанията, което създава едно от най-големите шоута на планетата. Първото място на Дани Педроса в Херес го присъедини към четиримата лидери като пети различен победител. Освен това има още петима пилоти, които са били на подиума в първата половина на сезон 2017: Кал Кръчлоу (LCR Honda), Хорхе Лоренсо (Ducati Team), Йохан Зарко (Monster Yamaha Tech 3), Данило Петручи (Octo Pramac Racing) и Йонас Фолгер (Monster Yamaha Tech 3). Двубоите за победата, битките на петимата пилоти и високоскоростната тактика създават едно от най-невероятните първенства в историята.

viniales

23 пилоти и 6 различни производителя участват тази година в световния шампионат  MotoGP и всеки един е герой от тази надпревара. За този сезон ще се говори още дълги години. Сега падокът чака следващия старт в Бърно, с който ще се сложи началото на новите 9 невероятни надпревари.

Така новата ера, която започна, е с неочаквани невероятни  състезания, някои от най-добрите, които някога са виждани в MotoGP. На 6 август е старта в Бърно, преди старта на Red Bull Ring в Австрия и така MotoGP се връща в живота след лятната ваканция.