Moto3: Безеки над всички в Австрия Moto3: Безеки над всички в Австрия
Марко Безеки от Redox Prustel GP спечели много важна победа в битката за титлата в Moto3. Той спечели Гран при на Австрия, като води... Moto3: Безеки над всички в Австрия

Марко Безеки от Redox Prustel GP спечели много важна победа в битката за титлата в Moto3. Той спечели Гран при на Австрия, като води почти през цялото време. Италианецът увеличи от 3 на 12 точки аванс си пред Хорхе Мартин в шампионата. Последният, който се състезава за екипа на Del Conca Gresini Moto3, остана 3-и, като в края води оспорвана битка с Енеа Бастианини (Leopard Racing), завършил 2-и, и Хауме Масиа (Bester Capital Dubai).

Мартин стартира по-добре и за кратко поведе, но Безеки се справи по-добре в първия завой и излезе начело. Трети бе Габриел Родриго, следван от Алберт Аренас. В следващите обиколки Родриго изпревари Мартин и излезе на 2-а позиция. Само тур по-късно Хорхе си върна 2-ото място, а Аренас стана 3-и. Родриго пък бе задминат от Масиа и Дала Порта.

Отпред Безеки, Мартин, Аренас и Масиа се откъснаха. Алберт допусна грешка и изостана 4-и, а Масиа излезе 2-и пред Мартин. Последният бе задминат и от Аренас. Силна атака на Хорхе 9 обиколки преди финала го изведе отново 2-и. Последва нова размяна на позициите между Масиа и Мартин, което позволи на Безеки отпред да вземе аванс.

Мартин обаче настигна Безеки в последните обиколки и за кратко излезе начело 3 тура педи финала. Марко използва по-голямата максимална скорост на своя мотор и отново поведе. Хорхе загуби позиция и от Масиа. В последната обиколка двамата бяха изпреварени от Бастианини, който си проби път напред със страхотно темпо и завърши 2-и, зад Безеки.

Хауме пък отвори много последния завой и пред него се шмугна Мартин и финишира 3-и, а Масиа се разклати и изостана 6-и. При маневрата между двамата изглежда имаше контакт и стюардите обявиха, че ще разследват ситуацията. Наказания обаче не бяха наложени. Така Мартин запази 3-ото място, пред Аренас и Дала Порта.