Moto3: Безеки бие Мартин за първа позиция в Австрия Moto3: Безеки бие Мартин за първа позиция в Австрия
Марко Безеки (Redox PrustelGP) спечели първата си полпозишън в клас Moto3, като бе най-бърз в квалификацията на пистата Ред Бул Ринг за Гран При... Moto3: Безеки бие Мартин за първа позиция в Австрия

Марко Безеки (Redox PrustelGP) спечели първата си полпозишън в клас Moto3, като бе най-бърз в квалификацията на пистата Ред Бул Ринг за Гран При на Австрия. Въпреки катастрофата на завой 3, която направи, италианецът постигна 1:38.617 и победи претендента за титлата Хорхе Мартин (Del Conca Gresini Moto3) с 0.078 сек., а трети на първа редица се класира Алберт Аренас (Angel Nieto Moto3).

Сесията стартира на мокра писта, но след това трасето в планините на Австрия започва да изсъхва, а това бе причина пилотите да сложат гуми за сухо. 15 минути преди края Филип Йотъл (Sudmetal Schedl GP Racing) бе първият пилот, който сложи гуми за сухо, а след това го последваха и останалите, за да сътворят една феноменална квалификация в най-малкия клас.

Четвъртото място бе за Арон Канет (Estrella Galicia 0,0), като първо той, а след това и Йотъл направиха най-добри времена. Последва ги Мартин, който оглави класирането пет минути преди края на сесията, въпреки че преди 8 дни счупи кост на лявата си китка. След това обаче Безеки постигна най-доброто време за сесията при последната си обиколка.

Тони Арболино (Marinelli Snipers) се надяваше на първа редица, но остана 5-и с последната си бърза обиколка. Габриел Родриго (RBA BOE Skull Rider) катастрофира преди края на сесията, но зае 6-о място. Седми ще стартира Маркос Рамирес (Bester Capital Dubai), а до него 8-и остана Йотъл. Енеа Бастианини (Leopard Racing) ще стартира от трета редица 9-и със своят мотоциклет Honda, а Адам Нородин (Petronas Sprinta Racing) оформи десетката.