Moto2: Оливейра бие Марини със 7 стотни Moto2: Оливейра бие Марини със 7 стотни
Мигел Оливейра (Red Bull KTM Ajo) спечели победата в Гран При на Чехия на пистата в Бърно и излезе начело във временното класиране със... Moto2: Оливейра бие Марини със 7 стотни

Мигел Оливейра (Red Bull KTM Ajo) спечели победата в Гран При на Чехия на пистата в Бърно и излезе начело във временното класиране със 166 т.  португалецът победи стартиралия от първа позиция Лука Марини (SKY Racing Team VR46) само със 7 стотни – 0,070 сек. Трети остана съотборникът на Марини – Франческо Багная, който отстъпи лидерството във временното класиране и изостава на 2 т. от Оливейра – със 164.

Веднага след старта поведе Алекс Маркес (EG 0,0 Marc VDS), а след него на завой 5 се сблъскаха съотборникът му Хоан Мир и други двама съекипници от Tech 3 Racing – Бо Бендшнайдер и Реми Гарднър, които не завършиха първата обиколка. Маркес не стоя дълго на първа позиция тъй като Баная и Марини го изпревариха.  Към тях се прикрепи и Оливейра и тримата започнаха битка. В същото време Маркес изостана след 2-3 грешки, и катастрофира 10 тура преди финала, отново след грешка.  Лоренцо Балдасари (Pons HP40) също се прикрепи в челото и дори поведе, но Оливейра го изпревари, заедно с Марини и Багная. В последната обиколка битката за победата бе между Оливейра и Марини. Марини бе лидер, след като атакува в завой 3, но Оливейра си върна позицията на спускането. Италианецът направи последен опит за атака отвътре в последния завой, но не успя. Португалецът спечели и направи щастлив шефа на КТМ Пит Бейрер с втората поредна победа на марката в шампионата. Марини и Багная останаха на другите две места на подиума.

Последният победи Балдасари за 3-ото място, а Хави Виерге (Dynavolt Intact GP) се пребори за 5-ото място с Брад Биндер (Red Bull KTM Ajo), който остана 6-и. Най0-бързият пилот от петък Марсел Шрьотер  (Dynavolt Intact GP) стана 7-и, следван от 8-ия Хорхе Наваро (Federal Oil Gresini Moto2). Сам Лоус (Swiss Innovative Investors) от 22-о място стана 9-и, а след него 10-и бе Матия Пасини (Italtrans Racing).