Moto2: Биндер с първи успех в класа след брилянтно каране на Заксенринг Moto2: Биндер с първи успех в класа след брилянтно каране на Заксенринг
Брад Биндер от екипа на Red Bull KTM Ajo записа първата си победа в кариерата си в клас Moto2 след брилянтно състезание на пистата... Moto2: Биндер с първи успех в класа след брилянтно каране на Заксенринг

Брад Биндер от екипа на Red Bull KTM Ajo записа първата си победа в кариерата си в клас Moto2 след брилянтно състезание на пистата Заксенринг в Германия, в което той стартира едва от 10-а позиция.

Втори и трети останаха шампионът в Moto3 за миналия сезон Жоан Мир от EG 0,0 Marc VDS и Лука Марини. Потеглилият от полпозишън Матиа Пасини от Italtrans Racing не завърши състезанието, а лидерът в шампионата Франческо Баная остана едва 12-и.

Биндер направи отличен старт и в първата обиколка вече беше 6-и. Начело излезе Марини след старт от втора позиция. В същото време Пасини падна в края на втората обиколка, а за да го избегне, Баная мина през чакъла.

Така втори се озова Мир, който напредна от 8-о място на старта, а след 3 обиколки трети вече беше Биндер. В 5-ата обиколка Мир излезе начело, но в 10-ата Биндер се развихри. Ппърво се справи с Марини, а след това с Жоан.

От този момент Брад се откъсна малко напред, а Мир и Марини си смениха на няколко пъти позициите в следващите обиколки. В края Мир спечели битката за второто място, но не можеше да стори нищо срещу южноафриканеца.