Moto2: Баная поведе в шампионата след драматична победа Moto2: Баная поведе в шампионата след драматична победа
Франческо Баная (SKY Racing Team VR46) спечели Гран при на Австрия в Moto2 след драматичен финал и по този начин излезе начело в шампионата.... Moto2: Баная поведе в шампионата след драматична победа

Франческо Баная (SKY Racing Team VR46) спечели Гран при на Австрия в Moto2 след драматичен финал и по този начин излезе начело в шампионата. Той победи основния си съперник за титлата Мигел Оливейра  (Red Bull KTM Ajo), като двамата водеха оспорвана битка през цялата дистанция. Подимът допълни Лука Марини (SKY Racing Team VR46).

На старта Оливейра поведе от 2-а позиция, а Баная загуби няколко места. Последният обаче сравнително бързо успя да изпревари съперниците си и при преполовяването на дистанцията настигна и Оливейра.

Няколко обиколки Франческо само го следваше, а 4 обиколки преди края Баная излее начело, но само за няколко завоя, преди Оливейра да си върне лидерството. В последните 2 обиколки двамата на 3 пъти си смениха позициите, като Мигел бе начело преди финалните 2 завоя.

В първия обаче Баная го изпревари, но Мигел не се предаде и атакува на последния от вътрешната страна. Той обаче отвори много завоя на излизане и задницата на мотора загуби баланс, което позволи на Франческо на ускорението отново да е пред него и да спечели.

В битката за 3-ото място Алекс Маркес от екипа на EG 0,0 Marc VDS бе изпреварил Лука Марини, но в последния завой Алекс падна в стремежа си да запази подиума. Така Марини стана 3-и, а 4-и Матиа Пасини (Italtrans Racing).

С успеха Оливейра излезе начело в шампионата с 2 точки пред Баная. Шампионът в Moto3 Жоан Мир остана 8-и, а Брад Биндер 6-и, с което той излезе 3-и в шампионата.