Moto2: Баная на първа позиция на Ред Бул Ринг Moto2: Баная на първа позиция на Ред Бул Ринг

Двамата опоненти за титлата в средния клас ще стартират първи и втори в утрешното състезание за Гран при на Австрия. Франческо Баная (SKY Racing Team VR46) спечели първата позиция на пистата Ред Бул Ринг с време 1:29.409 с петата си бърза обиколка. Той изпревари лидера във временното класиране и свой опонент Мигел Оливейра (Red Bull KTM Ajo) със 0,310 сек. Оливейра ще стартира за първи път от първа редица след Сепанг през миналата година. Фабио Куартараро (+ Ego – Speed Up Racing) оформи първа редица в клас Moto2.

Докато Баная направи бързата си обиколка в началото на сесията, то Оливейра трабваше да завърти 22 бързи обиколки, за да постигне своето най-добро време. Оливейра, който води с 4 точки пред Баная остана на 3 десети. Куартараро също направи бързата си обиколка в края на сесията, а Баная приключи твърде рано сесията, защото остана без гориво на завой 3.

Четвърти се квалифицира Хорхе Наваро (Federal Oil Gresini Moto2), който изравни най-добрия си квалификационен резултат за сезона, а до него е Алекс Маркес (EG 0,0 Marc VDS), който направи леко падане на завой 3. Последен – 6-и на втора редица остана Матия Пасини (Italtrans Racing). Марсел Шрьотер (Dynavolt Intact GP)  ще стартира 7-и, като от втора редица го разделиха само 0.026 сек.

Победителят от Заксенринг  Брад Биндер (Red Bull KTM Ajo) ще тръгна 8-и в домашното за неговия тим състезание. Лоренцо Балдасари (Pons HP40) зае 9-о място, преди да получи механична повреда в своя мотоциклет Kalex. Пилотът, който спечели първа позиция в Бърно преди седмица – Лука Марини (SKY Racing Team VR46) ще стартира 10-и след като катастрофира 20 минути преди края на сесията и бе показан червен флаг.