Moto2: Багная със 7-а победа за сезона на Бурирам Moto2: Багная със 7-а победа за сезона на Бурирам

Франческо Баная (SKY Racing Team VR46) спечели невероятна 7-а победа за сезон 2018 в Тайланд и донесе победа №800 в Гран при за Италия. Той финишира пред съотборника си Лука Марини с 1,5 сек., след като изпревари най-сериозния конкурент на Багная за титлата Мигел Оливейра (Red Bull KTM Ajo) в последната обиколка. Горещото време в Тайланд направи по-трудна битката на пистата между пилотите. Отлично стартира Брад Биндер (Red Bull KTM Ajo), който си проправи път напред. Багная изпусна завой 12 и два пъти се залепи за задната гума на Оливейра и триото бе на много малка дистанция на трудния завой 3, преди Биндер да загуби контрол при спирането на завой 5, като остана 3-и. Багная обаче си беше изградил стратегия и преследваше Оливейра, като го чакаше да сгреши.  Баная излезе начело на 13 обиколки преди края, направи добър аванс от над секунда 10 обиколки преди края и се закрепи начело.

Той водеше с 1,5 сек., когато Марини, който тръгна от 4-а позиция и започна да преследва първия си подиум след Австрия. Три обиколки преди края той изпревари Биндер на завой 12, а след това на последната обиколка изпревари и Оливейра, който отвори завой 3. Тази грешка му струваше второто място. Марини пък даде сериозна подкрепа на съотборника си Багная, който взе 7-а победа за сезона и сега води с 28 т. четири кръга преди края.

Биндер стана 4-и, но направи още едно здраво каране. Фабио Куартараро (MB Conveyors – Speed Up) стана 5-и след като в началото води сериозна битка с Марини.  Матия Пасини (Italtrans Racing Team) стана 6-и в Тайланд, след като бе доста бърз на свободните тренировки и квалификацията. Икер Леукона (Swiss Innovative Investors) за първи път влезе в топ 10 след Австрия, като стана 7-и. Зад него – 8-и беше Тецуя Нагашима (Idemitsu Honda Team Asia), което е най-добрия финал в кариерата на японския пилот преди домашната му Гран При в Мотеги. Топ 10 допълниха Андреа Локатели (Italtrans Racing Team) и Симоне Корси (Tasca Racing Scuderia Moto2).