Moto2: Багная е шампион, Марини печели първа победа Moto2: Багная е шампион, Марини печели първа победа

Франческо Багная (SKY Racing Team VR46) грабна световната титла за 2018 в клас  Moto2. Той стана 3-и на пистата Сепанг за Гран При на Малайзия, като бе след основния си конкурент за короната Мигел Оливейра (Red Bull KTM Ajo), който стана втори. Съотборникът на Багная – Лука Марини от екипа на SKY Racing Team VR46 пък ще запомни този ден с първата си победа в Гран При.

В първия завой след старта поведе Марини, следван от колегите си на първа редица Фабио Куартараро (MB Conveyors – Speed Up) и Алекс Маркес (EG 0,0 Marc VDS). Те обаче бяха изпреварени от вътрешната страна от Багная и Оливейра. Така Пеко се нареди зад  съотборника си Марини.

Лука Марини се окупира на първа позиция, като зададе яко темпо. След него Пеко Багная и Оливейра захванаха дуел. На 4-ия завой, на 12-ата обиколка Оливейра изпревари Пеко и се залепи зад Марини. За известно време разликата между тях бе 1 секунда. Зад Багная се появиха доста бързи пилоти – сънародника му Матия Пасини (Italtrans Racing), стартиралия от първа позиция  Маркес и Лоренцо Балдасари (Pons HP40).

Оливейра се прицели в първото място на Марини, като така целеше да отложи битката за титлата във Валенсия. Така 6 тура преди края се заформиха битка за ъпровото място между Марини и Оливейра и за място на подиума между Багная и Маркес. След това маркес бе изпреварен от Матия Пасини. Марини запази позицията си, като пресече финала с 1,194 сек. пред португалеца, а третото място на Багная бе напълно достатъчно, за да грабне шампионската титла. Така пилотът на SKY Racing Team VR46 Марини спечели първата си победа, а съотборникът ме Пеко Баная сложи короната. Оливейра взе 11-ия си подиум за сезона.

Четвърти стана Пасини, а Куартараро оформи топ 5. На 6-о място се класира Балдасари, а след него 7-и бе маркес, който изостана в края на състезанието. На следващите места се класираха Брад Биндер (Red Bull KTM Ajo) – 8-, Марсел Шрьотер (Dynavolt Intact GP) – 9-и и Хоан Мир (EG 0,0 Marc VDS) – 10-и.