Moto2: Алекс Маркес с първа позиция на Сепанг Moto2: Алекс Маркес с първа позиция на Сепанг

Алекс Маркес (EG 0,0 Marc VDS) ще стартира от първа позиция в клас Moto2 за Гран При на Малайзия. Испанецът, който спечели всички сесии досега в състезателния уикенд на пистата Сепанг, бе единственият, който даде време под 2:06 сек. Алекс Маркес постигна  2:05,629, като изпревари с 0,488 сек. Лука Марини (SKY Racing Team VR46). Първа редица допълни Фабио Куартараро (MB Conveyors – Speed Up) на 0,666 сек.

Още в третата си бърза обиколка Маркес даде времето 2:05.629, като бе 0.692 сек. по-бърз от втория. Битката за второ място водиха Куартараро и Реми Гарднър (Tech 3 Racing), които бяха 2-и и 3-и, разделени от  0.026 сек. Мартин бе само на 9 хилядни (0.009  сек.) от първа редица. След това обаче направи още една по-бърза обиколка и стана втори, като измести Куартараро.

Маркес спечели първа позиция, въпреки последвалата му катастрофа на завой 1. Той продължи да доминира през уикенда. До него са Марини и Куартараро, а 4-и, само на 0,052 сек. от първа редица остана Гарднър. До него – 5-и се нареди Матия Пасини (Italtrans Racing Team).

След тях са двамата претенденти за титлата. Лидера в класирането Франческо Багная (SKY Racing Team VR46) е в края на втора редица – 6-и, а зад италиянеца – 7-и ще стартира Мигел Оливейра (Red Bull KTM Ajo). Двамата засега са като котка и мишка, но утре Багная може да спечели титлата в Moto2. 8-и е Шави Виерге (Dynavolt Intact GP), който остана на 0.070 сек. от Оливейра, а Брад Биндер (Red Bull KTM Ajo) и Марсел Шрьотер (Dynavolt Intact GP) оформиха топ 10.