Honda с титла при конструкторите в MotoGP Honda с титла при конструкторите в MotoGP

Honda спечели за втора поредна година световната титла при конструкторите във висшия клас MotoGP. Четвъртото място на топ пилота на Repsol Honda Марк Маркес бе достатъчно, за триумфира отново с короната, след като и миналата 2016 година, марката отново бе първа. Екипът събра 29 т. повече от Ducati кръг преди края.

Във всяко състезание, за конструкторската титла се присъждат точките на най-добре представилият състезател на даден производител, като те са същите като тези, които ездачът получава при пилотите. Така Honda спечели короната при конструкторите, благодарение на двамата пилоти на Repsol Honda – Марк Маркес и Дани Педроса, които карат заводски мотоциклети Honda RC213V и Кал Кръчлоу от сателитния LCR Honda.

Маркес спечели 6 победи този сезон и бе най-бързият за Honda 13 пъти, Педроса спечели два пъти най-много точки за Honda, включително и победа на Херес. Кръчлоу взе един подиум за Honda в Аржентина, а също бе най-бърз за марката и в домашното си състезание на Силвърстоун, където стана 4-и.

След като спечели първата си титла във висшия клас през 1966 г. с 4-тактова 500-кубикова Honda RC181, марката има общо 23 конструкторски титли във всички класове на световния шампионат.